Ogłoszenia parafialne, 10.07.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 15. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 10.07.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 20. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 21., Leszek Wojciechowski, Podłęże, ul. Kolejowa, lewa strona
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy
  we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
  w środę – wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
  w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
  w sobotę – wspomnienie NMP z Góry Karmel (NMP Szkaplerznej)
 • Dziś Rada ds. modernizacji kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • W trzeci piątek miesiąca, tj. 15. lipca o godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na Adorację Najświętszego Sakramentu  i Koronkę do Miłosierdzia Bożego do godz. 17.00.
 • W sobotę 16 lipca o godz. 9.40 nasz kościół nawiedzi krzyż ŚDM oraz ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Symbole ŚDM pozostaną w naszej parafii do godz. 10.50. Zapraszamy wszystkich do modlitwy i adoracji, szczególnie tych, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w lipcowych wydarzeniach w Krakowie. Zapraszamy liturgiczną służbę ołtarza, parafialnych liderów ŚDM, młodzież, chór Totus Tuus, grupy działające przy kościele. Prosimy o przywiezienie osób chorych, starszych, którzy będą  pielgrzymowali na Światowe dni Młodzieży tylko duchowo.
 • Informujemy, że nasza parafia została włączona w Szlak Papieski, na kościele pojawiła się tablica informacyjna wraz z mapą.
 • Przy zakrystii trwają prace budowlane, na nowo powstaje alejka z kostki brukowej. Prosimy o cierpliwość, jednocześnie informujemy, że do końca prac bramka od strony zakrystii będzie zamknięta.
 • Już za dwa tygodnie Światowe Dni Młodzieży, bardzo prosimy wszystkich przyjmujących pielgrzymów o cierpliwość, ponieważ nadal czekamy na szczegółowe informacje, które moglibyśmy przekazać. Obecnie wiemy, że będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów anglojęzycznych, jednak na więcej szczegółów musimy jeszcze poczekać.
 • W czasie wakacyjnego wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła na codzienną modlitwę, drzwi zewnętrzne są otwarte od godz. 7.00 do 17.30.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Mniszki Benedyktynki ze Staniątek serdecznie zapraszają na Uroczystość św. Benedykta w ramach obchodów Jubileuszu 800-lecia Opactwa. Mszę świętą 10 lipca 2016 r. o godz. 11.00 odprawi Opat Tyniecki. O godz. 15.00 Nieszpory gregoriańskie, a o godz. 16.00 koncert. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i świętowania.