Ogłoszenia parafialne, 10.02.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 10.02.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 36. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 37., Piotr Piszczkiewicz, Podłęże, Trawniki, od p. Wojasów do p. Szelągów
 • W tym tygodniu wspominamy
  w poniedziałek – wspomnienie NMP z Lourdes
  w czwartek – święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy
 • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni z przeznaczeniem na ocieplenie i tynkowanie całego kościoła, które planujemy rozpocząć w lipcu. Bóg zapłać.
 • Jutro, tj. 11 lutego 2019 r., w związku ze wspomnieniem Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXVII Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele uroczysta Msza św. dla chorych, samotnych, starszych o godz. 9.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz Namaszczeniem Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Przed Mszą o godz. 8.30 możliwość spowiedzi. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole, które przygotują Panie z Zespołu Charytatywnego „Caritas”. Prosimy o przywiezienie osób chorych i starszych do kościoła na to spotkanie.
 • Z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
 • W naszym kościele będzie organizowana akcja „Duchowy most”. Polega ona na wzajemnej modlitwie, naszej i naszych braci w wierze w krajach misyjnych w Kenii, na Madagaskarze i nie tylko. Jeśli ktoś ma więcej niż jeden różaniec prosimy o przekazanie do w kościele w niedzielę 17.02.2019. Przekazując różaniec prosimy o modlitwę na nim za brata w krajach misyjnych, a On, gdy go otrzyma, pomodli się za nas. W ten sposób powstaje „Duchowy most” wspólnej modlitwy. Wielu braci w krajach misyjnych nie ma różańca – tą drogą, poświęcone różańce trafią właśnie do nich.
 • Dziękujemy ks. Piotrowi Pilchowi za ofiarę na elewację naszego kościoła w wysokości 2 000 zł