Ogłoszenia parafialne, 09.12.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 2. ADWENTU, 09.12.2018 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 26. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 27., Maria Stós, Podłęże, ul. Wąska, od ul. Kolejowej obie strony do p. Jała i Basista
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  w piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 • Dziś Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 13 zł za świece duże, 6 zł za świece małe.
 • W kolejną niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Na Mszy św. poświęcimy medaliki, zakup medalików we własnym zakresie.
 • Już dziś informujemy o spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii, która odbędzie się 15. grudnia w sobotę. Z Sakramentu Pokuty będzie można skorzystać w godzinach: rano szczególnie dla dzieci i młodzieży od 10.00 do 12.00 oraz od 15.30 do 17.00. W dniu spowiedzi odwiedzimy chorych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki, prosimy zgłosić chętnych w zakrystii.
 • Przypominamy, że produkty żywnościowe można wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • W kolejną niedzielę chór „Totus Tuus” będzie rozprowadzać kalendarze na 2019 rok.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Rada Rodziców, Dyrekcja, Nauczyciele oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu serdecznie zaprasza na Jasełka, które odbędą się 16.12.2018 r. o godz. 15.00 w budynku szkoły. W programie m.in. kiermasz świąteczny, prezentacja staropolskich potraw wigilijnych przyrządzonych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podłężu, sprzedaż domowych wypieków przygotowanych przez rodziców, montaż słowno-muzyczny, wspólne kolędowanie.