Ogłoszenia parafialne, 09.11.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ,

ROCZNICA POŚWIĘCENIA BAZYLIKI LATERAŃSKIEJ, 09.11.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 51. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 52. – Maria Młyńska, Zakrzów, ul. Węgrzecka, lewa strona
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  we wtorek – wspomnienie Św. Marcina z Tours, biskupa, Narodowe Święto Niepodległości
  w środę – wspomnienie Św. Jozafata, biskupa i męczennika
  w czwartek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
 • Dziś w obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 • Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 wręczymy nagrody w Konkursie Różańcowym. Pierwsze miejsce zajęła Wiktoria Malinowska, drugie Zuzia i Małgosia Frankowskie oraz drugie Matylda Kmiecik, trzy trzecie miejsca Gabriela Książek, Magdalena Czaplak i Julka Gawron.
 • We wtorek, tj. 11. listopada przypada 96. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 09.00.
 • Za tydzień przed i po każdej Mszy świętej przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać.
 • Z nakazu Episkopatu Polski taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016. Odbędą się jeszcze trzy takie składki w 2015 i 2016 roku.
 • Za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00 rejon nr 15 z rejonową Panią Lucyną Jasińską przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • Już dziś informujemy, że w niedzielę 23. listopada o godz. 17.45 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w ramach X Festiwalu Dni Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej pod patronatem ks. kard. Stanisława Dziwisza „Muzyka płaszczyzną dialogu międzywyznaniowego. Wspólne dziedzictwo, odmienne tradycje”. W naszej świątyni zagra Pan prof. Witold Zalewski. Festiwal będzie trwał od 8 do 23 listopada, w wielu kościołach krakowskich. Szczegółowy program koncertów tutaj