Ogłoszenia parafialne 09.10.2022

XXVIII Niedziela Zwykła

9 października 2022

 

  1. Dziś dwudziesta ósma niedziela. Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w czynieniu dobra w nowym tygodniu pracy i nauki.
  1. Za tydzień będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin
  1. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 48 za sprzątanie i złożoną ofiarę 480 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 49; P. Krystyna Leśniak, Zakrzów, Turówka
  1. Dziękuje Wszystkim Różom Różańcowym za przygotowanie ołtarzy i kwiatów oraz chórowi Totus Tuus i wszystkim tym którzy uczestniczyli w procesji różańcowej.
  1. Dziś Przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na dokończenie prac związanych z obłożeniem filarów marmurem. Składam serdeczne podziękowania za modlitwy i złożone ofiary.
  1. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe na godz. 17.30.
  1. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W czasie nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.
  1. W niedzielę 16 października o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa ku czci św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. Prałat Józef Łuszczek emerytowany Proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Nowej Hucie – Mistrzejowicach. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w uroczystościach: Służbę liturgiczną, scholę, dzieci i młodzież, chór Totus Tuus, Panów do niesienia baldachimu oraz Panie i Panów do niesienia feretronów, a Straż Pożarną prosimy o zadbanie o porządek. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00.

W tym tygodniu patronują nam:

– czwartek – Błogosławiony Honorat Koźmiński

– sobota – Święta Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła,

  1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Ze stolików, przy wyjściu z kościoła można zabrać ze sobą formularze wypominków.
  1. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Matki Najświętszej i św. Jana Pawła II.