Ogłoszenia parafialne, 09.10.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 28. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 09.10.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 33. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 34., Anna Krystian, Podłęże, za mostem, od p. Christów do p. Wcisłów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w czwartek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli  w uroczystym nabożeństwie różańcowym w ubiegłą niedzielę. Za kwiaty dziękujemy Różom Różańcowym, młodzieży w strojach krakowskich  oraz innym biorącym czynnym udział w procesji.
 • Dziś na Mszy świętej o godz. 11.00 poświęcenie i rozdanie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • W dniu dzisiejszym na wszystkich Mszach św. odbywa się liczenie wiernych uczęszczających do kościoła i przystępujących do komunii świętej. Dziś również odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 • W przyszłą niedzielę 16. października o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. infułat Stanisław Olszówka.
 • W kolejną niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci, które po każdym nabożeństwie otrzymują naklejki różańcowe.
 • Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Jedną z form troski o zmarłych są tzw. Wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje i modli się tylko raz podczas listopadowego różańca za zmarłych, oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za intencję wynosi tyle, ile intencja mszalna. W naszej parafii wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”. Kartkę można również pobrać z parafialnej strony internetowej.