Ogłoszenia parafialne, 09.06.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 09.06.2019 r.

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 53. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 54., Katarzyna Bobek, Zakrzowiec, od p. Pilchów do p. Czaplaków
  • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
    w poniedziałek – święto NMP, Matki Kościoła
    we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
    w środę – wspomnienie błogosławionych męczenników Piotra Dańkowskiego, prezbitera i Towarzyszy
    w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • Dziś obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Można uzyskać odpust zupełny za pobożne odśpiewanie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
  • W czwartek 20. czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, na tej samej trasie.
  • W kolejną niedzielę Rada ds. modernizacji kościoła będzie zbierać ofiary na elewację naszej świątyni. Bóg zapłać.