Ogłoszenia parafialne, 09.04.2017 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ, 09.04.2017

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 59. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy Panie i Panów z rejonu 60., Paweł i Dominika Klimczak, Zakrzowiec – nowe bloki. W tym tygodniu sprzątamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz w sobotę po Liturgii Paschalnej.
  • Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palm i uroczyste wejście do kościoła. Po Mszy św. o godz. 11.00 ogłosimy wyniki konkursu na Najwyższą Palmę i wręczymy nagrody.
  • Dziś po Mszy św. wieczornej około godziny 17.45 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej miejscowości w kierunku cmentarza. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Serdecznie zapraszamy!
  • Bóg zapłać za ofiary składane przy zakupie baranków wielkanocnych, darów składanych do puszki „Caritas” oraz za produkty żywnościowe, z których Zespół Charytatywny przygotuje świąteczne paczki dla rodzin potrzebujących z naszej wspólnoty.
  • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości. Trzy posiłki w ciągu dnia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zaleca się zachowanie postu również w Wielką Sobotę do wieczornej Mszy Wigilii Paschalnej.
  • Ofiary składane na tacę w Wielki Piątek i Sobotę przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w uroczystościach Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych. Prosimy straż pożarną o wartę przy Grobie oraz o utrzymanie porządku.