Ogłoszenia parafialne 09.02.2014

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
w poniedziałek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
we wtorek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes, XXI Światowy Dzień Chorego
w piątek – Święto Świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 11. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 12. – Pani Zofia Wojanek; Podłęże, od p. Wojanków do p. Grochotów
  • We wtorek 11 lutego 2014 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXII Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele uroczysta Msza św. dla chorych, samotnych, starszych o godz. 9.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz Namaszczeniem Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Przed Mszą o godz. 8.30 możliwość spowiedzi. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole, które przygotowały Panie z Zespołu Charytatywnego „Caritas”. Prosimy o przywiezienie osób chorych i starszych do kościoła na to spotkanie. Krakowskie obchody odbędą się w Bazylice Miłosierdzia Bożego. O godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie Metropolita Krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. W czasie Mszy św. wszyscy chętni chorzy i starsi uczestnicy pielgrzymi otrzymają sakrament namaszczenia chorych.
  • Za tydzień 15 lutego w sobotę i 16 lutego w niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni.
  • Proszono nas o ogłoszenie: Zarząd Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” w Niepołomicach organizuje akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 19 lutego 2014 r. w godz. 10.00 do 15.00 w Zespole Szkół Średnich w Niepołomicach.