Ogłoszenia parafialne, 08.12.2019 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU, UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP, 08.12.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 20. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 21., Leszek Wojciechowski, Podłęże, ul. Kolejowa, lewa strona
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 • Dziś Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 13 zł za świece duże, 6 zł za świece małe.
 • Już dziś informujemy o spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii, która odbędzie się 14. grudnia w sobotę. Z Sakramentu Pokuty będzie można skorzystać w godzinach: rano szczególnie dla dzieci i młodzieży od 10.30 do 12.00 oraz od 15.30 do 17.00. W dniu spowiedzi odwiedzimy chorych, do których nie jeździmy w pierwsze piątki, prosimy zgłosić chętnych w zakrystii.
 • Przypominamy, że produkty żywnościowe można wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • W kolejną niedzielę chór „Totus Tuus” będzie rozprowadzać kalendarze na 2020 rok oraz płytę chóru z pastorałkami.
 • Dyrektor, Nauczyciele, Rada Rodziców oraz Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu serdecznie zapraszają na Jasełka Szkolne, które odbędą się w niedzielę 15 grudnia 2019 roku o godz. 15.00 w budynku szkoły. W programie m.in.  prezentacja staropolskich dań wigilijnych przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich w Podłężu, jasełka przygotowane przez rodziców i dzieci, kiermasz ozdób świątecznych oraz wspólne kolędowanie.