Ogłoszenia parafialne 08.12.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
w piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
w sobotę – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 2. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 3. –Pan Krzysztof Krupiński; Podłęże, ul. Wielicka od p. Grelów do p. Mierzyńskich
 • Dziś Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Również dziś dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 • Po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi.
 • Przypominamy, że od godz. 9.00 do godz. 16.00 w budynku Straży Pożarnej trwa Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
 • Przed i po każdej  Mszy św. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 12 zł za świece duże, 5 zł za świece małe. Nadwyżka ze sprzedaży zostanie wykorzystana przez Parafialny Zespół Charytatywny.
 • Przypominamy, że produkty żywnościowe można wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Za tydzień 15 grudnia w naszym kościele będziemy gościć ks. bpa Mariana Buczka z Charkowa. Ks. bp wygłosi kazania na Mszach świętych, dając swoje świadectwo pracy duszpasterskiej na Ukrainie. W ramach naszej pomocy Kościołowi na Wschodzie przekażemy ks. biskupowi  ofiarę z niedzielnej tacy.
 • W kolejną niedzielę po każdej Mszy św. młodzież ze scholi będzie rozprowadzać świąteczne ozdoby choinkowe. Dobrowolne ofiary zostaną przeznaczone na dofinansowanie wyjazdów rekolekcyjnych.
 • Już dziś informujemy o spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii, która odbędzie się 18. grudnia w środę. Z Sakramentu Pokuty będzie można skorzystać w godzinach: rano od 10.00 do 12.00, od 14.30 do 16.00 oraz od 16.30 do 18.00.
 • Dziękujemy tym wszystkim, którzy tak pięknie uczestniczą w spotkaniach roratnich codziennie o godz. 7.00. W dalszym ciągu zapraszamy na Roraty – nie tylko dzieci i dorosłych, ale także młodzież gimnazjalną.
 • Jak co roku zwracamy się z prośbą o ofiarowanie choinek do kościoła, dwa drzewka zostaną ustawione w ołtarzu głównym, jedno przy ołtarzu bł. Jana Pawła II.