Ogłoszenia parafialne 08.10.2023

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA

8 października 2023 r.

 

1.Przez cały październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwo różańcowe w kościele codziennie po Mszy św. wieczornej o godz. 1730.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 41-42 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 200 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na środę prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 43; P. Danuta Finda, Podłęże, Rudzica, od P. Szeląg-Nowak do P. Burda-Nowak.

3.Dziękuje Wszystkim Różom Różańcowym za przygotowanie ołtarzy, kwiaty oraz chórowi „Totus Tuus” i wszystkim tym którzy uczestniczyli w procesji różańcowej.

4.Za tydzień będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski – nasze dziękczynienie za osobę, pontyfikat i przykład świętości Jana Pawła II oraz okazję do wsparcia fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież przed kościołem będzie zbierać ofiary do puszek. W piątek rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością ku czci naszego patrona św. Jana Pawła II.

5.W sobotę będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień. W modlitwie różańcowej będziemy polecać nauczycieli, wychowawców i katechetów

6.W niedzielę 22 października o godz. 1130 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa w związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. Prałat Stanisław Puzyniak – Proboszcz Parafii NSPJ w Nowej Hucie. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w uroczystościach.

7.Rada Parafialna zbiera dziś dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.

KALENDARZ LITURGICZNY:

– poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

– w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana,

 8.Życzenia obfitości Bożej łaski, opieki Matki Bożej i św. Jana Pawła II, przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.