Ogłoszenia parafialne, 08.05.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 08.05.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 10. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości 200 zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 11., Teresa Pilch, Podłęże, od p. Kubackich do p. Barnatów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, 16. rocznica śmierci naszego proboszcza ks. Piotra Kałamackiego
  w sobotę – święto Św. Macieja, apostoła
 • W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z Wawelu na Skałkę odbywa się dziś tradycyjna procesja Św. Stanisława. Dziś też dzień patrona ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego poleca się modlitwom wiernych.
 • Dziś o godz. 11.00 uroczysta Msza święta podczas której dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Zbiórka przed kościołem o godz. 10.40. W tym szczególnym dniu otoczmy je modlitwą i ofiarujmy komunię świętą w ich intencjach.
 • Dzieci pierwszokomunijne obowiązkowo w ramach Białego Tygodnia uczestniczą w Mszach świętych wieczornych przyjmując komunię świętą i uczestniczą w nabożeństwach majowych. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w codziennych Nabożeństwach Majowych.
 • W drugą sobotę miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę świętą przy relikwiach Św. Jana Pawła II w intencji kobiet w stanie błogosławionym i Rodzin pragnących dziecka
 • Za tydzień na Mszy świętej o godz. 11.00 dzieci z klas IV będą obchodzić rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej. Zapraszamy dzieci z Rodzicami i Chrzestnymi.
 • W przyszłą niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • W związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży zwracamy się z prośbą o przyjęcie pielgrzymów do swoich domów. Ankiety zgłoszeniowe wyłożone są w przedsionku kościoła.