Ogłoszenia parafialne, 08.02.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 08.02.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 4. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 5. – Artur Rybacki, Podłęże, ul. Wielicka od p. Ireny Nowak do p. Janiczaków
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
  w środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, XXIII Światowy Dzień Chorego
  w sobotę – Święto Świętych Cyryla, mnicha, i Metodego, biskupa, patronów Europy
 • Dziś w naszym kościele gościmy Ss. Służebniczki Starowiejskie, które kiedyś pracowały w naszej parafii i w naszej świątyni. Przez cały dzień modlą się razem z nami i kierują do nas słowo Boże prosząc o nowe powołania do swojego zgromadzenia. Po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą z I, II i III klasy gimnazjum, scholą parafialną oraz służbą liturgiczną ołtarza. Taca z tej niedzieli zostanie przekazana Siostrom Służebniczkom Starowiejskim.
 • W środę 11 lutego 2015 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXIII Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele uroczysta Msza św. dla chorych, samotnych, starszych o godz. 9.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz Namaszczeniem Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Przed Mszą o godz. 8.30 możliwość spowiedzi. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole, które przygotowały Panie z Zespołu Charytatywnego „Caritas”. Prosimy o przywiezienie osób chorych i starszych do kościoła na to spotkanie.
 • W sobotę 14 lutego, zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta przy relikwiach Św. Jana Pawła II o godz. 17.00 w intencji kobiet w stanie błogosławionym oraz małżeństw pragnących narodzin dziecka. Serdecznie zapraszamy. Po Mszy świętej rejon nr 22 z rejonową Panią Alicją Łagowską przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • Za tydzień 14 lutego w sobotę i 15 lutego w niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Po wieczornej Mszy świętej członków Rady zapraszamy na spotkanie na plebanii.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Zarząd Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” w Niepołomicach organizuje akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 12 lutego 2015 roku w godzinach od 10.00 do 15.00 w Zespole Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach.