Ogłoszenia parafialne, 07.12.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU, 07.12.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 55. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 56. – Robert Machalski, Zakrzowiec, od p. Krystianów do p. Klimów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
  w sobotę – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca oraz dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel. Dzisiaj po każdej Mszy świętej krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • Dziś również wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła – patrona pszczelarzy.
 • W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie z Nim zapraszamy Rodziców z Dziećmi.
 • Dziś Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 12 zł za świece duże, 5 zł za świece małe. Nadwyżka ze sprzedaży zostanie wykorzystana przez Parafialny Zespół Charytatywny.
 • Przypominamy, że produkty żywnościowe można wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Już dziś informujemy o spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii, która odbędzie się 18. grudnia w czwartek. Z Sakramentu Pokuty będzie można skorzystać w godzinach: rano szczególnie dla dzieci i młodzieży od 10.00 do 12.00, od 15.00 do 17.00. W inne dni będziemy spowiadać 19.12 w Szarowie, 20.12 w Niepołomicach i w Strumianach, 22.12 w Woli Batorskiej i w Bodzanowie oraz 23.12 w Staniątkach.
 • Jak co roku zwracamy się z prośbą o ofiarowanie choinek do kościoła, dwa drzewka zostaną ustawione w ołtarzu głównym oraz jedno przy ołtarzu bł. Jana Pawła II.