Ogłoszenia parafialne, 07.09.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 42. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 43. – Pani Renata Augustynek, Podłęże, Balachówka, od p. Augustynek do p. Kuśnierzów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  we wtorek – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy
  w sobotę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele. Na Mszy świętej o godz. 11.00 Rejon nr 10 z rejonowym Panem Józefem Kleszczyńskim przyjmie obraz i relikwie Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • W sobotę 13 września na godz. 10.00 ks. Jan zaprasza wszystkich chłopców od klasy II Szkoły Podstawowej wzwyż, którzy chcą zostać ministrantami, na spotkanie do salki pod kościołem. Bardzo prosimy, aby wraz z chłopcem w spotkaniu uczestniczył jeden z rodziców. Na godz. 16.30 zapraszamy na spotkanie organizacyjne Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 • W przyszłą niedzielę 14 września zapraszamy na uroczystą Mszę św. „dożynkową” o godz. 11.00. W tym roku o zewnętrzną oprawę uroczystości zadbają parafianie z Podłęża.
 • Informujemy, że w przyszłą niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni.
 • Od 14 do 21 września będą trwały uroczystości odpustowe ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogile. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 • W każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę świętą, w czasie której przy relikwiach Św. Jana Pawła II, Patrona Rodzin, będziemy modlić się w intencji kobiet w stanie błogosławionym oraz małżonków pragnących narodzin dziecka. Zapraszamy również pary narzeczonych, które w przyszłości chcą mieć dzieci, rodziny z małymi dziećmi, dziadków, babcie i wszystkie osoby pragnące podziękować za dar życia. Zapraszamy też pary żyjące w związkach niesakramentalnych. Po Mszy świętej specjalne błogosławieństwo dla kobiet oczekujących dziecka i rodzin modlących się o upragnione potomstwo. Msza święta w tych intencjach będzie odprawiana w każdą drugą sobotę miesiąca, aby wypraszać łaskę pierwszego dziecka w pierwszym kościele konsekrowanym przez Karola Wojtyłę, obecnie Św. Jana Pawła II Patrona Rodzin. Na pierwszą taką Mszę świętą zapraszamy już w przyszłą sobotę, tj. 13 września o godz. 17.00