Ogłoszenia parafialne, 07.08.2016

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 19. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 07.08.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 24. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 25., Józef Klimek, Podłęże, ul. Kapliczna, od p. Szewczyków do p. Nowaków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  we wtorek – święto św. Teresy Benedykty od krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  w środę – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  w czwartek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
  w sobotę – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
 • We wtorek zmarł J.Em. ks. kard. Franciszek Macharski, były metropolita krakowski, którego odprowadziliśmy w ostatnią drogę do Domu Ojca w piątek w Katedrze Wawelskiej. Dziękujemy Bogu za dar Jego życia w zjednoczeniu z Jezusem Miłosiernym, któremu poświęcił całe swoje życie. Podziękowania kierujemy też za wszelkie posługi, które spełniał również w naszej parafii i w naszym kościele. Prosimy o modlitwę w Jego intencji.
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • W drugą sobotę miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę świętą przy relikwiach Św. Jana Pawła II w intencji kobiet w stanie błogosławionym i Rodzin pragnących dziecka.
 • Za tydzień Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • Intencje odprawiane przez ks. Proboszcza na urlopie zostały wywieszone w gablocie przy kościele.
 • Jeszcze raz dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc okazaną pielgrzymom, liderom ŚDM, Szkole Podstawowej za udostępnienie pomieszczeń, dziękujemy policji, straży pożarnej oraz innym służbom ratunkowym i porządkowym, piekarni Pieprzyca, Zajazdowi Celtyckiemu.
 • W czasie wakacyjnego wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła na codzienną modlitwę, drzwi zewnętrzne są otwarte od godz. 7.00 do 17.30.