Ogłoszenia parafialne, 07.06.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 10. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 07.06.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 22. i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 23. – Zofia Kaczmarczyk, Podłęże, ul. Środkowa, od p. Krawczyków do p. Kaczmarczyków
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  w środę – wspomnienie św. Bogumiła, biskupa
  w czwartek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, trwa zbiórka do puszek z przeznaczeniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Składka z dnia dzisiejszego tradycyjnie przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • W ubiegły piątek rejon nr 31 wraz z rejonowym Panem Tomaszem Nowakiem przyjął relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • W czwartek ostatni dzień oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy na Msze św. wieczorną o godz. 17.00 wotywną o Najświętszej Eucharystii, na zakończenie Mszy św. procesja wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Liczymy na liczny udział tak dorosłych jak i dzieci w strojach komunijnych, do sypania kwiatów i dzwonienia. W czwartek po Mszy św. zapraszamy dzieci na słodycze.
 • W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu zadośćuczynienia: „Najmilszy Jezu”.
 • W drugą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę świętą wieczorną w intencji kobiet w stanie błogosławionym i Rodzin pragnących dziecka.
 • W przyszłą niedzielę Rada ds. modernizacji kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy członków Rady na spotkanie na plebanię.
 • Już dziś informujemy, że 21 czerwca po każdej Mszy świętej odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie naszej parafianki, 10-letniej Julki Kołodziej. Zbiórkę do puszek prowadzić będą Rodzice, nauczyciele i młodzież.
  Dodatkowo młodzież z naszej parafii zaprasza na godz. 15.00 na koncert „Błogosławieni miłosierni”, do czynnego udziału zapraszamy wszystkich chętnych solistów, zespoły kameralne, chóry. Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Jana lub pod nr tel. 784 321 262 do dnia 14 czerwca. Po koncercie wieczorna Msza święta. Datki z koncertu zasilą zbiórkę dla Julki.
 • W miesiącu czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.