Ogłoszenia parafialne 06.10.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
w poniedziałek – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej
w środę – Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 53. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 230 zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 54. – Pan Jan Palonek; Zakrzowiec, od p. Daniec-Taborski do p. Niemczyków
  • Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu.  O godz. 16.00 zapraszamy na uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy. Po procesji Msza św. wieczorna. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
  • Dziś po Mszy św. wieczornej zapraszamy członków Rady Parafialnej na spotkanie na plebanii.
  • W przyszłą niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać.
  • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30, potem Msza św. wieczorna. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci, które po każdym nabożeństwie otrzymują naklejki różańcowe.
  • W dniach od 11 do 12 października 2013 r. odbędzie się 43 Pielgrzymka Grup Apostolskich – Ruchu Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji z błogosławieństwem nowych moderatorów i animatorów. Uroczystość odbędzie się w kościele, w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”! w Krakowie. W dniu 12 października będziemy dziękować Bogu za 40 lat rekolekcji formacji apostolskiej, które dały początek Grupom Apostolskim – czyli Ruchowi Apostolstwa Młodzieży w naszej Archidiecezji. Zapraszamy wszystkich którzy kiedykolwiek na przestrzeni tych lat prowadzili lub brali udział w rekolekcjach apostolskich. Niech ten dzień będzie naszym wspólnym wielkim dziękczynieniem za Boże dary i łaski które tysiące ludzi otrzymały w tym czasie przez rekolekcje. Będziemy modlić się przez wstawiennictwo naszego Założyciela i Patrona bł. Jana Pawła II. Informujemy, że nasza młoda parafianka otrzyma błogosławieństwo i krzyż animatorski z rąk ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.
  • Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” oraz Centrum Pielgrzymkowe Franciszkańska 3 zapraszają na diecezjalną pielgrzymkę do Rzymu z udziałem ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego z okazji kanonizacji błogosławionych papieży Jana Pawła II i Jana XXIII, która odbędzie się 27 kwietnia 2014 r., w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej lub zakrystii. Programy pielgrzymki dostępne są na parafialnej stronie internetowej.
  • Dziękujemy malarzom, elektrykom oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali podczas prac remontowych w kościele. Serdecznie dziękujemy Rodzinie Państwa Cioś i  Rys za prace wykonane w ogródku parafialnym.
  • Na prośbę Chóru parafialnego, informujemy, że chórzyści zebrali i ofiarowali 500 zł z przeznaczeniem na remont i malowanie chóru. Bóg zapłać.