Ogłoszenia parafialne, 06.08.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO, 06.08.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 17. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 18., Zofia Horodyńska, Podłęże, ul. Stawowa
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  w środę – święto ś. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  w czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  w piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszej parafii.
 • Informujemy, że w pierwszy piątek miesiąca, tj. 04.08.2017 r., w dniu miłosierdzia, o godz. 21.02, w czasie Apelu Jasnogórskiego oraz w dniu św. Jana Vianneya – patrona proboszczów odszedł do Domu Ojca ks. kan. Tadeusz Szarek, były dziekan dekanatu niepołomickiego i proboszcz w Podłężu. Pogrzeb odbędzie się w środę. W Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się Msza święta o godz. 12.00, następnie o godz. 14.15 nastąpi odprowadzenie zmarłego od bramy cmentarza w Wieliczce do grobu rodzinnego. Osoby chętne do wyjazdu autokarem na uroczystości pogrzebowe prosimy zgłaszać do Pani Anny Krystian.
 • Trwają prace kamieniarskie w prezbiterium. Powstają marmurowe ościeża wokół drzwi do zakrystii i kaplicy. Informujemy, że kolejność dalszych prac  w obecnym roku i kolejnych latach przedstawia się następująco: tył kościoła, front kościoła, elewacja wokół całego kościoła, prace wykończeniowe w nowej części kościoła, na końcu witraże, których projekt musi zostać wcześniej zatwierdzony przez komisję architektury sakralnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Prace te planujemy wykonać do dwóch lat. Bardzo prosimy, aby wcześniej bez konsultacji nie decydować  o kształcie witraży. Zatwierdzony projekt witraży będzie przedstawiony do wglądu, wtedy też osoby zainteresowane fundacją witraża będą mogły wybrać konkretne okno. Równocześnie będą prowadzone prace w kaplicy na cmentarzu polegające na zamontowaniu tabernakulum i odnowieniu kaplicy.
 • Za tydzień Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • W czasie wakacyjnego wypoczynku nie zapominajmy o codziennej modlitwie i uczestniczeniu w niedzielnej Mszy świętej. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła na codzienną modlitwę, drzwi zewnętrzne są otwarte od godz. 7.00 do 17.30.