Ogłoszenia parafialne, 05.06.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 10. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 05.06.2016

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 15 za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 16., Władysław Bąk, Podłęże, ul. Wielicka lewa strona, od ul. Kolejowej do p. Bąk
  • W tym tygodniu wspominamy: w środę – wspomnienie św. Jadwigi Królowej w piątek – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa w sobotę – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, składka z dnia dzisiejszego tradycyjnie przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
  • W środę w związku ze wspomnieniem św. Jadwigi Królowej, patronki Szkoły Podstawowej w Podłężu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
  • Z uwagi na bardzo dużą ilość zamawianych Mszy świętych pogrzebowych, na które już na dzień dzisiejszy trzeba by było czekać 2 lata informujemy, że intencje pogrzebowe zamawiane przez mieszkańców innych parafii będą przekazywane do odprawienia przez ks. Janusza Bednarczyka w Domu Księży w Swoszowicach oraz do Seminarium Duchownego w Krakowie. Msze święte pogrzebowe zamawiane przez Parafian będą jak do tej pory odprawiane w naszym kościele. Informujemy również, że podczas każdego pogrzebu kaplica cmentarna będzie otwarta dla każdego, kto będzie oczekiwał kondukt pogrzebowy i będzie chciał skorzystać z modlitwy oraz dla wszystkich chroniących się przed złą pogodą
  • W drugą sobotę miesiąca zapraszamy na Mszę świętą wieczorną w intencji kobiet w stanie błogosławionym i Rodzin pragnących dziecka.
  • W przyszłą niedzielę Rada ds. modernizacji kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać. Po Mszy świętej wieczornej zapraszamy członków Rady na spotkanie na plebanię.
  • W miesiącu czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.