Ogłoszenia parafialne, 05.03.2017 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 05.03.2017

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 54. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 55., Danuta Buczek, Zakrzowiec, od p. Krystianów do p. Szefer
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych do południa, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
  • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. Kazanie wygłosi ks. Kamil Żółtaszek. Po nabożeństwie Msza święta. W Polsce za udział w Gorzkich Żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.
  • W kolejną niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać. O godz. 17.30 członków Rady zapraszamy na krótkie spotkanie nie plebanii.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 po Mszy św. wieczornej.
  • Pod figurką św. Antoniego znajduje się puszka Caritas. Zachęcamy do składania jałmużny wielkopostnej, przeznaczonej dla najbiedniejszych z naszej parafii.
  • Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne poprowadzi ks. Władysław Pasiut, były prowincjał księży Saletynów. Rekolekcje te odbędą się od 26. do 29. marca 2017.
  • Proszono nas o ogłoszenie:W ostatnim czasie na terenie Małopolski doszło do kolejnych prób wyłudzenia pieniędzy. Ofiarami oszustw padają zazwyczaj osoby starsze, samotne, dobrego serca, które nie potrafią odmówić pomocy w trudnej i nagłej sytuacji. Telefoniczni naciągacze wymyślają coraz to nowsze sposoby, by oszukać swoją ofiarę. Popularna metoda na wnuczka jest już na tyle znana, że została zmieniona na metodę na policjanta czy prokuratora.  Mechanizm okradania starszych ludzi jest zazwyczaj podobny. Dzwoni mężczyzna lub kobieta i podaje się za policjanta lub osobę najbliższą. Informuje o policyjnej akcji lub o wypadku drogowym spowodowanym przez członka rodziny. Prosi o wsparcie w tych działaniach i „żąda” przekazania pieniędzy. Policjanci ostrzegają i radzą, by nigdy, pod żadnym pozorem, nie przekazywać pieniędzy osobom nieznajomym i nie wpuszczać ich do mieszkania. We wszystkich wątpliwych  i podejrzanych sytuacjach należy niezwłocznie skontaktować się  z Policją dzwoniąc pod  numer alarmowy 997.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu informuje: Zapisy dzieci do klasy pierwszej, na rok szkolny 2017/2018 odbywać się będą w dniach od 02.03 do 31.03.2017 r. wtorek, środa, czwartek, piątek w godzinach od 8.00 do 15.00, w poniedziałek w godzinach od 8.00 do 17.00. Dziecko zapisuje rodzic lub opiekun prawny. Prosimy o zabranie do zapisu dowodu osobistego, odpisu aktu urodzenia dziecka oraz nr PESEL dziecka. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjęte są z urzędu na podstawie wniosku. Wniosek o przyjęcie do szkoły znajduje się na stronie szkoły sppodleze.szkolnastrona.pl oraz w sekretariacie szkoły.