Ogłoszenia parafialne 05.02.2023

PIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

5 luty 2023

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

 2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 6 za sprzątanie i złożoną ofiarę 680 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 7; P. Barbara Golonka, Podłęże, ul. Kręta, tzw. Małe Osiedle.

 

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Pawła Miki i jego Towarzyszy, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku .
  • Piątek – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy, założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu.
  • Sobota – Święto Matki Bożej z Lourdes. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Chorych. W naszym kościele o godz. 1000 odprawimy Mszę Świętą w intencji chorych połączoną z udzieleniem sakramentem namaszczenia. Okazja do spowiedzi od godz. 930. Serdecznie proszę o pomoc w dotarciu do kościoła chorym, niepełnosprawnym i seniorom.

 

  3.Burmistrz Miasta i Gminy w Niepołomicach oraz Biblioteka Publiczna serdecznie zapraszają na Wielką Zimową Wymianę Książek. Wydarzenie odbędzie się w Niedzielę 5 lutego w godz. 1500 – 1800 w Laboratorium Aktywności Społecznej przy ul. Bocheńskiej 26. Szczegóły na stronie internetowej.

   4.Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach przypomina o trwających programie STOP SMOG. Zostało 20 wolnych miejsc. Nabór trwa do 28 lutego br. Dodatkowo  Urząd zaprasza do udziału w Programie „Ograniczenie niskiej emisji dla Gminy Niepołomice – etap 2” w którym można wymienić stary kocioł węglowy i otrzymać dotację do kotła gazowego i pomp ciepła w wysokości 7 tyś. Szczegółowe informacji w Biurze Operatora Programu STOP SMOG oraz w Referacie Ochrony Powietrza Urzędu Miasta i Gminy w Niepołomicach. 

 

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski na każdy dzień.