Ogłoszenia parafialne 04.08.2013

Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 46. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości

W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 47. – Pani Aleksandra Krzemień; Podłęże Rudzica od p. Krzemień do p. Kollarów

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
we wtorek – Święto Przemienienia Pańskiego, można uzyskać odpust zupełny z racji Roku Wiary
w czwartek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera, rocznica śmierci bpa Stanisława Smoleńskiego
w piątek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy
w sobotę – Święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu, składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
  • Informujemy, że Rada ds. Modernizacji Kościoła w miesiącu lipcu zebrała ofiarę na remont kościoła w kwocie 7 860 zł. Pieniądze zostały wpłacone na konto parafialne.
  • W przyszłą sobotę i niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni.
  • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę Częstochowa-Lednica-Licheń-Toruń w dniach 24-25 sierpnia 2013 r. Wyjazd o godz. 03.00 rano z parkingu przy kościele w Podłężu. Koszt uczestnictwa 180 zł z noclegiem. Zgłoszenia u organizatorów.
  • Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszach Św. w niedziele i święta.