Ogłoszenia parafialne 04.06.2023

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

04.06.2023

1.Dziś w pierwszą Niedzielę miesiąca obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. W czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy modlić się o mądrość Bożą i o światło Ducha Świętego, aby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 22 za sprzątanie i złożoną ofiarę 480 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonów 23; P. Zofia Kaczmarczyk, Podłęże, ul. Środkowa, od P. Krawczyków do P. Kaczmarczyków.  

3.W najbliższy czwartek, 8 czerwca, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, prosić Chrystusa o błogosławieństwo dla Kościoła, Ojczyzny i naszych rodzin. Msze św. o godz. 700, 900 i bezpośrednio po procesji na cmentarzu oraz o 1700. Po Mszy o godz. 900 wyruszymy w procesji ul. Wielicką, ul. Piaski, ul. Kortową do cmentarza. Zapraszamy do czynnego udziału: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne, Służbę liturgiczną, Schole, Róże Różańcowe, Chór „Totus Tuus”, asysty do niesienia obrazów, feretronów i chorągwi, poczty sztandarowe, asystę do baldachimu oraz wszystkich Parafian i Gości. Udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały o godz. 1730. Łączyć je będziemy z nabożeństwami czerwcowymi. W niedzielę (11.06) procesja będzie po Mszy świętej o godz. 1100.

Proszę o przygotowanie Ołtarzy: 

I. Przy kościele – Pani Sołtys wraz z sąsiadami oraz Pani Lucyna wraz z mieszkańcami Zakrzowa.

II. Przy kwiaciarni Mak – Pani Rybacka wraz z sąsiadami, Panem Klimą, Panem Bieńkiem i kwiaciarnia.

III. Przy aptece – Pani Krystian z sąsiadami oraz Pani Teresa Pilch z rodziną Lebiestów i Klimów oraz apteka.

IV. Przy kaplicy cmentarnej – mieszkańcy Zakrzowca, Pani Sołtys, Państwo Kleszczyńscy.       

 4.W piątek do naszej parafii przyjadą relikwie bł. Karola Acutisa, który ukochał Eucharystię i żył nią każdego dnia. Po Mszy świętej wieczornej i procesji zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu przy relikwiach do 2100.    

5.Dekanalna Rada Młodzieży zaprasza 11 czerwca na godz. 1900 do Parku Miejskiego, na Uwielbienie „W blasku Ojca”. Szczegółowe informację znajdują się na plakacie i profilu FB Rady Młodzieży Dekanatu Niepołomice.

6.Słowa wdzięczności kierujemy do naszych strażaków oraz panów Leona Kubacka i Dariusza Klimy z Firmy DARLIFT , którzy pomogli w naprawie rynien na kościele.

 KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
  • Środa – Wspomnienie bł. Męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, kapłanów.
  • Sobota – bł. Bogumił, biskup poznański i gnieźnieński.

7.Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej życzymy wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia.