Ogłoszenia parafialne, 04.06.2017 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 04.06.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 7. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł.W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 8., Ryszard Bigaj, Podłęże, od p. Kapustów do p. Bigajów
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
  w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  w sobotę – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca oraz Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.  Po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszej parafii. Młodzież z grupy parafialnej zaprasza dziś na Akatyst ku czci Ducha Świętego po wieczornej Mszy Świętej.
 • W czwartek w związku ze wspomnieniem św. Jadwigi Królowej, patronki Szkoły Podstawowej w Podłężu o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.
 • W kolejną niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać. Po Mszy świętej członków Rady zapraszamy na krótkie spotkanie na plebanii.
 • Już dziś informujemy, że 15 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, na tej samej trasie.
 • Informujemy, że w zakrystii można odebrać zdjęcie grupowe z pielgrzymki do Częstochowy
 • Dziękujemy Panu Wacławowi Bednarczykowi oraz Panu Michałowi Chyrze za wykoszenie trawy na cmentarzu. Panom Tadeuszowi Bednarczykowi i Romanowi Cioś składamy podziękowania za wykoszenie trawy przy kościele i plebanii.
 • W miesiącu czerwcu codziennie po wieczornej Mszy św. odmawiamy Litanię do Serca Pana Jezusa.
 • Informujemy, że przekazaliśmy kolejne 50 intencji Mszy świętych do odprawienia do Domu Księzy w Swoszowicach.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Rada Rodziców, Uczniowie oraz Nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu serdecznie zapraszają na VI Szkolny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 czerwca 2017 r. od godz. 15.00 na terenie obiektu sportowego Piłkarz Podłęże. W programie występy artystyczne dzieci, rodzinne i indywidualne zawody sportowe, loteria fantowa z cennymi nagrodami, dmuchany zamek, pokaz ratownictwa medycznego, zawody strażackie i wiele innych atrakcji.