Ogłoszenia parafialne 04.05.2014

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 24. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 25. – Pan Józef Klimek, Podłęże, ul. Kapliczna, od p. Szewczyków do p. Nowaków
  • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
    w poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
    we wtorek – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    w czwartek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej oraz ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy naszym modlitwom
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka przeznaczona jest na prace w naszej parafii.
  • Dziś święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa, św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Wszystkim druhom i druhnom, a szczególnie członkom OSP z Podłęża, Zakrzowa i Zakrzowca składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki św. Floriana w dalszej pracy dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Jednocześnie dziękujemy za wszelką pracę dla kościoła i naszej wspólnoty parafialnej.
  • W ubiegłym tygodniu Rada ds. Modernizacji Kościoła zebrała 10 740 zł na remont naszej świątyni. Bóg zapłać. Pieniądze zostały wpłacone na parafialne konto bankowe ds. remontowych.
  • W sobotę 10 maja mija 14 lat od śmierci naszego byłego proboszcza ks. Piotra Kałamackiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
  • W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich. Prosimy o modlitwy w tej intencji.
  • Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w codziennych Nabożeństwach Majowych po Mszy św. wieczornej.