Ogłoszenia parafialne, 03.12.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 1. NIEDZIELĘ ADWENTU, 03.12.2017 

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 34. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 35., Marek Jeleń, Podłęże, Trawniki, od p. Pilch do p. Wyrwa i od p. Lisowskich do p. Taborskich
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w środę – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła,patrona pszczelarzy, którym życzymy opieki ich Patrona przy pracy w pasiekach oraz obfitości w miodobraniach
  w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie z Nim zapraszamy Rodziców z Dziećmi.
 • Dziś o godz. 16.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie wszystkich pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania. Osoby te rozniosą opłatki wigilijne, które dziś poświęcimy na Mszy św. o godz. 9.00. Bardzo prosimy o życzliwe przyjęcie Rejonowych.
 • W dniu dzisiejszym chórzyści rozprowadzają kalendarze na 2018 rok. Zachęcamy do zakupu i wsparcia działalności chóru.
 • Od poniedziałku zapraszamy na Roraty, codziennie o godz. 7.00 rano i w środy o godz. 17.00. Dzieci prosimy aby przychodziły z lampionami. Dzieci każdego dnia będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do Bierzmowania.
 • W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą rozprowadzać świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 12 zł za świece duże, 6 zł za świece małe
 • Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas”, będzie zbierał produkty żywnościowe, które prosimy wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Ofiary pieniężne można wrzucać do puszki Caritas pod figurką św. Antoniego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • W niedzielę 10 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Na Mszy św. poświęcimy medaliki.
 • W kolejną niedzielę młodzież działająca przy parafii zaprasza na Akatyst do NMP, który rozpocznie się o godz. 10.30, potem Msza święta o godz. 11.00 bez kazania.
 • Jak co roku ogłaszamy konkurs na: „Najpiękniejszą szopkę”. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież. Prace można składać do niedzieli 17 grudnia.