Ogłoszenia parafialne 03.09.2023

DWUDZIESTA DRUGA  NIEDZIELA ZWYKŁA

3 września 2023 r.

1.Od początku września modlimy się o pokój i dobre wychowanie młodego pokolenia. Warto dziś przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II: „Osiągniemy pokój, wychowując do pokoju! Prośmy Chrystusa – Księcia Pokoju, aby dzieci i młodzież wzrastały w poczuciu bezpieczeństwa i w harmonii, a ojczyzna nasza w pokoju.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 36 za sprzątanie oraz złożoną ofiarę w wysokości 380 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania zapraszamy Panie i Panów z rejonu 37, P. Piotr Piszczkiewicz, Podłęże, Trawniki, od P. Wojasów do P. Szelągów.

3.W poniedziałek o godz. 830 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

4.Zapraszam Przedstawicieli Rady Parafialnej na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.

5.W sobotę godz. 9.00 odbędzie się spotkanie chłopców od klasy czwartej, którzy pragnąć zostać ministrantami.

6.W przyszłą niedzielę Przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele.

7.Stowarzyszenie Rodzin katolickich organizuje 17 września pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii. Zapisy u P. Anny Krystian.

8.Od 10 września w naszej parafii Msza św. o godz. 1100 będzie Mszą dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

9.Zapraszam na środową Mszę Świętą z Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1700.

10.Trwa nabór do Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej. Szczegółowe informacje są umieszczone w gablocie parafialnej.

11.Z okazji 770 rocznicy kanonizacji św. Stanisława BM na prośbę Archidiecezji Krakowskiej Penitencjaria Apostolska udzieliła możliwości uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami:

• Przez uczestników metropolitarnej pielgrzymki jubileuszowej do Rzymu i Asyżu w dniach 6-8 września.
  • Przez tych, którzy pozostawszy w kraju w czasie jej trwania nawiedzą miejsca związane ze świętym: Katedrę na Wawelu oraz Sanktuarium męczeństwa św. Stanisława w Krakowie na Skałce.

KALENDARZ LITURGICZNY:

• Pierwszy czwartek – od 1600 – Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Piątek – święto Narodzenia NMP.
  • Sobota – wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

12.Wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Królowej Polski.