Ogłoszenia parafialne, 03.05.2020 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 4. NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 03.05.2020 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 42. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 130 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 43., Danuta Finda, Podłęże, Rudzica, od p. Szeląg-Nowak do p. Burda-Nowak
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Wszystkim druhom i druhnom, a szczególnie członkom OSP z Podłęża, Zakrzowa i Zakrzowca składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki św. Floriana w dalszej pracy dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Jednocześnie dziękujemy za wszelką pracę dla kościoła i naszej wspólnoty parafialnejwe wtorek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  w środę – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  w piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika
 • Dziś przeżywamy odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi, wygłosi słowo Boże ks. Antoni Wróblewski, proboszcz z Bodzanowa. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do kościoła, we wnętrzu może przebywać 29 osób, zachęcamy również do uczestnictwa przed kościołem.
 • Informujemy, że Pan kościelny z dniem 30.04.2020 zakończył pracę w naszym kościele, od tej chwili będzie honorowym kościelnym. Dziękujemy za lata ofiarnej pracy i zaangażowania na rzecz naszej wspólnoty, jednocześnie życzymy zdrowia, długich lat życia i zasłużonego odpoczynku.
 • Zachęcamy do uczestnictwa w Majówkach w kościele, aby spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym na Mszy św., przyjąć Go w komunii św. i adorować podczas nabożeństwa, zachowując obowiązujące przepisy bezpieczeństwa.
 • Zgodnie z obowiązującymi zasadami, w naszym kościele może przebywać 29 osób, w związku z piękną pogodą zachęcamy też do uczestnictwa również przed kościołem, zachowując bezpieczne odległości.
 • Dziękujemy tym, którzy zostają w domach i łączą się z nami w modlitwie poprzez środki masowego przekazu.
 • W świetle obowiązujących przepisów, wierni powinni być wyposażeni w maseczki ochronne.