Ogłoszenia parafialne, 03.05.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 03.05.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 17. i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości i Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 18. – Zofia Horodyńska, Podłęże, ul. Stawowa
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – Święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa, św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Wszystkim druhom i druhnom, a szczególnie członkom OSP z Podłęża, Zakrzowa i Zakrzowca składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki św. Floriana w dalszej pracy dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Jednocześnie dziękujemy za wszelką pracę dla kościoła i naszej wspólnoty parafialnej.
  we wtorek – wspomnienie Św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  w środę – Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba
  w piątek – Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej oraz ks. kard. Stanisława Dziwisza, którego polecamy naszym modlitwom
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, przeżywamy odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp Grzegorz Ryś. Podczas Sumy odpustowej ks. biskup poświęci odnowione prezbiterium wraz z ołtarzami oraz umieści relikwie Św. Stanisława BM i Św. Tomasza Becketa pod mensą ołtarzową. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 • W drugą sobotę miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę świętą w intencji kobiet w stanie błogosławionym i rodzin pragnących dziecka. W tym miesiącu Mszę świętą odprawi ks. Robert Nęcek.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczysta Msza święta podczas której dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Zbiórka przed kościołem o godz. 10.40. Spowiedź dla dzieci i ich Rodziców w sobotę od godz. 9.00.
 • Za tydzień Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni.
 • Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w codziennych Nabożeństwach Majowych po Mszy św. wieczornej.
 • 7 maja nasza parafia wraz z parafiami dekanatu niepołomickiego nawiedzi grób Św. Stanisława BM, weźmie udział we Mszy świętej o godz. 17.30 i w nowennie. Będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania katedry, grobów królewskich, dzwonu Zygmunta i muzeum archikatedralnego od godz. 15.00. Chętnych parafian prosimy o zgłoszenia do Pani Anny Krystian.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Dyrektor Samorządowego Przedszkola im. Św. Kingi w Podłężu zaprasza wszystkich parafian, a szczególnie absolwentów przedszkola na uroczystą Mszę Świętą na godzinę 11.00 w dniu 17.05.2015 r. w 10. rocznicę nadania imienia przedszkolu.

  Burmistrz miasta i gminy Niepołomice zaprasza mieszkańców sołectw Podłęże, Zakrzów, Zakrzowiec i Ochmanów do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych. Spotkania te będą możliwością do rozmowy na temat najważniejszych problemów, jakie dotykają mieszkańców naszych sołectw. Konsultacje odbędą  się w poniedziałek (4.05.2015) o godzinie 17.00 w Domu Kultury w Podłężu.