Ogłoszenia parafialne, 03.03.2019 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 8. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 03.03.2019 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 39. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 40., Edward Grochot, Podłęże, Balachówka, od p. Grochot do p. Żaków
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej
  w środę – Środa Popielcowa
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • Dziś rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne poprzedzające Wielki Post. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godziny 15.00 do 17.00, a o godz. 17.00 Msza św. O prowadzenie Adoracji prosimy dziś Parafian z Podłęża; w poniedziałek (od 15.00-17.00) – Parafian z Zakrzowa oraz we wtorek (od 15.00-17.00) Parafian z Zakrzowca.
 • W środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości. Trzy posiłki w ciągu dnia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczynamy w najbliższy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 17.30.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku głosi ks. dr hab. Robert Nęcek. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. Po nabożeństwie Msza święta.
 • Za tydzień 9. marca w sobotę i 10. marca w niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na ocieplenie i elewację naszej świątyni.
 • W niedzielę 10. marca po Mszy świętej o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne rodziców młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.
 • W sobotę 16. marca o godz. 9.00 w kaplicy św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. z okazji Uroczystości Św. Józefa. Intencje prosimy zgłaszać w zakrystii.