Ogłoszenia parafialne 02.07.2023

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

2 Lipca 2023

 1.Dzieciom, młodzieży, rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom oraz wszystkim urlopowiczom życzymy błogosławionego wypoczynku. Pamiętajmy o dniach niedzielnych i  świątecznych oraz o szacunku dla miejsc świętych okazywanym poprzez odpowiednie zachowanie i odpowiedni strój.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 26 za sprzątanie i złożoną ofiarę 500 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 27; P. Maria Stós, Podłęże, ul. Wąska, od ul. Kolejowej obie strony do p. Jała i P. Basista.   

3.W pierwszy piątek od godz. 1800 okazja do spowiedzi świętej. Nie ma odwiedzin chorych. 

4.Informujemy, że od 1 lipca do 31 sierpnia Msza św. we wtorek i czwartek jest rano o godz. 700, a w pozostałe dni wieczorem o godz. 1900. W niedzielę o godz. 700, 900, 1100 i 1900. Intencje które były zamawiane na Mszę św. o godz. 1700 będą odprawione o godz. 1900.  Kancelaria jest czynna we wtorek od 800 – 900 i w środę od 1745 – 1845.

5.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 9 lipca br. wyjazd na Pielgrzymkę Radia Maryja do Częstochowy. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.  

6.Dziś w naszej parafii gościmy Ratowników z Polskiej Fundacji Ratownictwa, którzy opowiedzą nam o swojej pomocy na granicy polsko -ukraińskiej i na Ukrainie oraz o innych działaniach jakie podejmują. W salce katechetycznej od 900 – 1500 poprowadzą szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Po Mszach św. będą zbierać ofiary do puszek na działanie fundacji. Prosimy o wsparcie ratowników.

KALENDARZ LITURGICZNY

  • Poniedziałek – Święto św. Tomasz Apostoła.
  • Czwartek – wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy również tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.
  • Sobota – św. Jana z Dukli, prezbitera.

7. Słowa życzeń kierujemy do solenizantów i jubilatów nowego tygodnia