Ogłoszenia parafialne, 02.05.2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 5. NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 02.05.2021 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 34. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 470 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziców dzieci komunijnych w czwartek po wieczornej Mszy świętej.
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – uroczystość NMP Królowej Polski, naszej Patronki
  we wtorek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Wszystkim druhom i druhnom, a szczególnie członkom OSP z Podłęża, Zakrzowa i Zakrzowca składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki św. Floriana w dalszej pracy dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Jednocześnie dziękujemy za wszelką pracę dla kościoła i naszej wspólnoty parafialnej
  w środę – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  w czwartek – święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  w sobotę – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej
 • Jutro będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi, wygłosi słowo Boże oraz udzieli sakramentu bierzmowania ks. bp Janusz Mastalski. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszamy do kościoła, we wnętrzu może przebywać 21 osób, zachęcamy również do uczestnictwa przed kościołem oraz do łączenia się w transmisji internetowej.
 • Każdego roku w czasie parafialnego odpustu Straż Pożarna zbierała datki  na swoją działalność, jak wiemy, w tym roku jest to niemożliwe. Tym razem strażacy prowadzą zbiórkę internetową, zachęcamy do wsparcia naszych druhów. Link tutaj
 • Zachęcamy do uczestnictwa w Majówkach w kościele, aby spotkać się z Chrystusem Eucharystycznym na Mszy św., przyjąć Go w komunii św. i adorować podczas nabożeństwa, zachowując obowiązujące przepisy bezpieczeństwa.
 • Próby przed I Komunią Świętą odbędą się we wtorek 4 maja od godz. 17.30 do 18.00 dla klasy A oraz w środę 5 maja od godz. 17.30 do 18.00 dla klasy B. Obecność obowiązkowa
 • Spowiedź dla dzieci i rodziców klasy A w środę 5 maja od godz. 16.00, dla klasy B w czwartek 6 maja od godz. 16.00
 • Spowiedź w pierwszy piątek od godz. 16.30
 • W sobotę 8 maja Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. Klasa A o godz. 10.00, klasa B o godz. 12.00. Gromadzimy się przed kościołem 20 minut przed rozpoczęciem Uroczystości.
 • Na prośbę Pana Wita Ślusarczyka, a za zgodą Kurii Metropolitalnej w Krakowie została wydana wstępna zgoda na udzielenie przez parafię służebności przejazdu przez drogę parafialną do działek Pana Ślusarczyka. Kuria prosi o podpisanie ostatecznej zgody na przejazd członków Rady Parafialnej, podpisy można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.