Ogłoszenia parafialne 02.04.2023

NIEDZIELA PALMOWA

2 kwietnia 2023

 

1.Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Na każdej Mszy św. poświęcenie palm. Uroczyste poświęcenie palm z procesją nastąpi przy Krzyżu Misyjnym na Mszy Świętej o godz. 1100.

 2.Zapraszamy na następujące wydarzenia związane z 18. rocznicą śmierci św. Jana Pawła II dnia 2 kwietnia br.

– koncert „ Nie zastąpi Ciebie nikt” zrealizowany przez TVP oraz Polskie Radio i Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II na rynku w Wadowicach od godz. 1800

– spotkanie pod oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie organizowane przez Archidiecezję Krakowską od godz. 2000

– Po Mszy wieczornej będzie wspólne czuwanie z Janem Pawłem II przed Najświętszym Sakramentem w naszym kościele do godz. 21. Czuwanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. O godz. 2137 zapalmy w oknach naszych domów i mieszkań świece na znak pamięci i wdzięczności Papieżowi Polakowi.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 14 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 100 zł na utrzymanie kościoła. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 15; P. Lucyna Jasińska, Podłęże, od P. Bednarczyków do P. Czaplaków.

4.Bóg zapłać wszystkim którzy składali dary i ofiary na przygotowanie paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących. Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za zorganizowanie zbiórki darów żywnościowych oraz sprzedaż baranków wielkanocnych i paschalików dla potrzebujących z naszej parafii.

5.Dziękuje WSZYSTKIM którzy uczestniczyli w drodze krzyżowej ulicami Podłęża. Szczególne podziękowania składam Scholi i Służbie Liturgicznej za przygotowanie rozważań a naszym strażakom za pomoc w zabezpieczeniu trasy.

6.Dziękujemy Firmie Tapicerskiej Pana Tadeusza Wdaniec za odnowienie naszych foteli w prezbiterium.

7.W Wielki Wtorek o godz. 1700 ks. Biskup Janusz Mastalski udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Polecajmy opiece Matki Bożej naszą młodzież i ich rodziny. Spowiedź dla młodzież i ich rodzin w poniedziałek od godz.1600.

 8.W Wielki Czwartek nie ma Mszy porannej. Zapraszamy na godz. 1800 na Mszę Wieczerzy Pańskiej – pamiątkę Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, a następnie na Adoracyjne czuwanie do godz. 2100.

9.Wielki Piątek dzień śmierci Chrystusa. O godz. 1800 rozpoczniemy Liturgię Męki Pańskiej z Adoracją Krzyża. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie procesyjnie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja JEZUSA w Wielki Piątek potrwa do godz. 2400. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od 700 do 1730. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 1000, 1100, 1200 i 1300. Liturgia wieczorna rozpocznie się o godz. 1800 od poświęcenia ognia i zapalenia paschału przed kościołem. Podczas liturgii odnowimy przyrzeczenia chrzcielne ( przynosimy świece).

10.W Niedzielę Zmartwychwstania procesja rezurekcyjna o godz. 630 a po niej Msza święta. Pozostałe Mszę św. o godz. 900, 1100 i 1700. W Poniedziałek Wielkanocny Mszę św. jak w niedzielę o godz. 700, 900, 1100 i 1700.

11.W TYM TYGODNIU KANCELARIA BĘDZIE NIECZYNNA.

12.Niech Pan wszystkim błogosławi za wszelkie dobro, życzliwość i troskę o kościół. Niech Matka Boża królowa Polski i sw. Jan Paweł II wypraszają Wam potrzebnych łask.