Ogłoszenia parafialne, 02.04.2017 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 02.04.2017

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 58. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 59., Wioletta Nowak, Zakrzowiec i życzliwi parafii w Podłężu
  • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 po Mszy św. wieczornej.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Przedświąteczny wyjazd do chorych od godz. 9.00.
  • W czwartek po wieczornej Mszy świętej odbędzie się pierwsza próba przed I Komunią Świętą. Obecność obowiązkowa.
  • Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palm i uroczyste wejście do kościoła. Jak co roku po Mszy św. rozstrzygniemy konkurs na najwyższą palmę, wręczymy nagrody i zrobimy pamiątkowe zdjęcia.
  • Tak jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi prosimy o wsparcie potrzebujących z naszej parafii i składanie do kosza darów, a ofiar do puszki Caritas.
  • Proszono nas o ogłoszenie:
    Jak co roku w Niedzielę Palmową uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu będą sprzedawać palmy. Akcję prowadzimy już od 1999 roku i zawsze spotykamy się z Państwa wielką życzliwością. Uzyskane fundusze przekazywane będą na szkołę na Madagaskarze. Obecnie opiekujemy się wychowankami księdza Józefa Klatki w parafii w MANANTENINIE. Mamy nadzieję, że i w tym roku dzieci z Czerwonej Wyspy mogą liczyć na Państwa serce.