Ogłoszenia parafialne 02.02.2014

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
w środę – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy
w czwartek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 10. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 11. – Pani Teresa Pilch; Podłęże, od p. Kubackich do p. Barnatów
 • Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca oraz Święto Ofiarowania Pańskiego. Na każdej Mszy obrzęd poświęcenia gromnic. Po Mszach świętych krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka w tym dniu przeznaczona jest na prace  w naszym kościele.
 • W związku z przypadającą dziś 70. rocznicą Ofiar 2 lutego 1944 r., zapraszamy do uczestnictwa w uroczystościach:
   godz. 11.00 – Msza św. w intencji pomordowanych, w kościele pw. NMP Królowej Polski w Podłężu
   godz. 12.15 – przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik obok wiaduktu kolejowego
  1. godz. 12.30 – Spotkanie pod pomnikiem Ofiar 2 Lutego 1944 r. w Staniątkach
 • Przypominamy, że we wtorek 4 lutego do godz. 16.00 można dostarczać zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny na parking kościelny, aby wspomóc organizację Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 • W tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca, wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30 oraz w piątek od godz. 16.30.
 • W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na pomoc zakonom kontemplacyjnym.
 • W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi życzymy wszystkim uczniom udanego wypoczynku na rekolekcjach i wyjazdach prywatnych, w gronie przyjaciół i rodziny, nie zapominając o Mszy świętej niedzielnej.