Ogłoszenia parafialne 01.12.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
we wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
w środę – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników. Wszystkim górnikom z naszej parafii, szczególnie tym z Wieliczki i Bochni życzymy stałej opieki ich patronki oraz błogosławieństwa Bożego na całe życie
w piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
w sobotę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 1. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 2. –Pan Tadeusz Szybiński; Podłęże, ul. Wielicka od p. Augustynowiczów do p. Mielców
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • Dziś po Mszy św. o godz. 11.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które chciałyby wyjechać na rekolekcje zimowe organizowane przez Grupy Apostolskie Ruchu Apostolstwa Młodzieży w Krakowie. Rekolekcje przewidziane są dla dzieci i młodzieży od 4 klasy szkoły podstawowej. Serdecznie zapraszamy.
 • Również dziś o godz. 16.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie wszystkich pełniących funkcję Rejonowych według podziału na rejony sprzątania. Osoby te rozniosą opłatki wigilijne, które dziś poświęcimy na Mszy św. o godz. 9.00.
 • Od jutra zapraszamy na Roraty, codziennie o godz. 7.00 (rano). Dzieci prosimy aby przychodziły z lampionami. Dzieci każdego dnia będą otrzymywały pamiątkowe obrazki.
 • Piątek – to pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź święta w czwartek od godz. 16.30 dla dorosłych oraz w piątek rano i popołudniu od godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży.
 • Z racji pierwszej soboty miesiąca na Mszę św. poranną zapraszamy szczególnie członków Róż Różańcowych, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie zapraszamy Rodziców z Dziećmi. Pomocników św. Mikołaja zapraszamy w sobotę po Mszy św. wieczornej do ks. Jana.
 • W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą rozprowadzać świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 12 zł za świece duże, 5 zł za świece małe. Nadwyżka ze sprzedaży zostanie wykorzystana przez Parafialny Zespół Charytatywny.
 • Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas”, będzie zbierał produkty żywnościowe, które prosimy wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Jak co roku ogłaszamy konkurs na: „Najpiękniejszą szopkę”. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież. Prace można składać do soboty 21 grudnia.