Ogłoszenia parafialne 01.10.2023

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

1 października 2023 r.

 

1.Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Rozważając Boże tajemnice, będziemy wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30. W kościele w poszczególne dni modlitwę różańcową będą prowadzić:

w poniedziałek            –          Róże Różańcowe

we wtorek                     –          Parafialne Koło Caritas

w środę                          –          Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

w czwartek                   –          Dzieci

w piątek                         –          Kandydaci do bierzmowania

w sobotę                        –          Młodzież

w niedzielę                   –          odmówimy wspólnie 

2.Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.00 uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy. Po procesji Msza św. wieczorna bez Adoracji.

3.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 40 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 310 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 41-42; P. Maria Klima i P. Renata Augustynek, Podłęże, Balachówka, od P. Klimów do P. Kuśnierzów.

4.W środę po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie Przedstawicieli Rady Parafialnej. 

5. W pierwszy czwartek od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 830. Zapisy w zakrystii i kancelarii. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 1600. Na Mszę św. o godz. 1700 zapraszamy uczniów klas VI, VII, którzy pragną rozpocząć swoje przygotowanie do bierzmowania. Po Mszy św. będzie spotkanie dla młodzieży z kl. VI i VII.

W pierwszą sobotę o godz. 700 Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu NMP oraz zmianka tajemnic różańca. Serdecznie zapraszamy Róże Różańcowe.

6.W Niedzielę 8 października na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie różańców dla dzieci z klas trzecich.

7.W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary i modlitwę.

 8.Stowarzyszenie Rodzin katolickich organizuje 14 października Pielgrzymkę do Kielc. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.
  • Środa – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu.
  • Czwartek – wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
  • Sobota – wspomnienie Najświętszej Marii Panny Różańcowej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień