Ogłoszenia parafialne 01.09.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
we wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu Pani Genowefy Więcław za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 230 zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu Pani Lucyny Śliwa; Zakrzów, Piaski
  • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, 74. rocznica wybuchu II wojny światowej, po każdej Mszy św. uklękniemy w krótkiej adoracji Najświętszego Sakramentu pamiętając o tych, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
  • W poniedziałek 2. września rozpoczęcie nowego roku szkolnego, Msza św. w naszym kościele o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież wraz z rodzicami, dyrekcję, nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz wszystkich pracowników szkół. Na czas całorocznej nauki życzymy wszystkim błogosławieństwa Bożego, łask i światłości Ducha Świętego oraz stałej opieki patronów szkół.
  • Najbliższy piątek – to pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź św. w czwartek od godz. 16.00 – dla młodzieży i dorosłych. W piątek od godz. 15.30 – dla dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży z gimnazjum.
  • W przyszłą niedzielę zapraszamy na uroczystą Mszę św. „dożynkową” o godz. 11.00. W tym roku o zewnętrzną oprawę uroczystości zadbają parafianie z Zakrzowa. Tego dnia również odbędzie się zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Dziękujemy Panu Tadeuszowi Bednarczykowi za wykoszenie trawy przy kościele i Panu Romanowi Cioś za wykoszenie trawy przy plebanii.
  • Serdecznie witamy w naszej parafii nowego ks. wikariusza Jana Ćwierza. Życzymy Mu owocnej pracy duszpasterskiej i katechetycznej w naszej wspólnocie. Polecajmy Go Jezusowi Miłosiernemu, Królowej Polski i bł. Janowi Pawłowi II.
  • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu 8 września 2013 r. Wyjazd o godz. 6.00 rano z parkingu koło kościoła. Koszt uczestnictwa 20 zł. Zgłoszenia u Pani Anny Krystian.