Ogłoszenia parafialne 01.06.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 28. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 29. – Pani Grażyna Klima, Podłęże, ul. Wąska, lewa strona
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszej parafii.
 • Dziś przeżywamy w naszej parafii prymicje ks. Piotra Pilcha. Uroczysta Msza święta prymicyjna zostanie odprawiona o godz. 11.00, a kazanie prymicyjne wygłosi ks. prof. Jan Machniak. Księdzu neoprezbiterowi życzymy stałej opieki naszych Patronów Królowej Polski oraz Św. Jana Pawła II oraz zdrowia i radości w całym życiu kapłańskim.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godz. 16.30 dla dorosłych oraz w piątek  od godz. 16.00 dla dzieci i młodzieży. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii.
 • W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę świętą poranną zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.
 • W najbliższą niedzielę 8 czerwca obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rejon nr 3 wraz z rejonowym Panem Krzysztofem Krupińskim, aby przyjąć relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji. Prosimy przygotować się duchowo poprzez spowiedź świętą i przyjęcie Komunii św.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie zbiórka do puszek z przeznaczeniem na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na rzecz poszkodowanych przez powódź na Bałkanach.
 • Już dziś informujemy, że 19 czerwca obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała, procesję poprowadzi i Słowo Boże wygłosi ks. neoprezbiter Piotr Pilch. Prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach, na tej samej trasie.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu serdecznie zaprasza na Trzeci Szkolny Piknik Rodzinny, który odbędzie się w sobotę 7 czerwca 2014 roku o godz. 15.00 na terenie obiektu sportowego Piłkarz Podłęże. Organizatorzy zapewniają wszystkim zarówno moc atrakcji jak i emocji, gwarantując fantastyczną zabawę i rodzinną atmosferę. Dochód z Pikniku zostanie przeznaczony bezpośrednio na potrzeby Szkoły.