Ogłoszenia parafialne, 01.05.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 01.05.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 9. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości 230 zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 10., Józef Kleszczyński, Podłęże, od. p. Dyl do p. Augustynków, oraz w sobotę o godz. 8.30 Rodziców i kandydatów do bierzmowania.
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła oraz Św. Zygmunta, patrona naszego Szafarza Komunii Św. Pana Zygmunta Golonki, któremu życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Jego Patrona w dalszej posłudze szafarza oraz organisty
  we wtorek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki Polski i naszego kościoła
  w środę – wspomnienie św. Floriana, patrona miasta Krakowa, św. Florian jest patronem strażaków i hutników. Wszystkim druhom i druhnom, a szczególnie członkom OSP z Podłęża, Zakrzowa i Zakrzowca składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, opieki św. Floriana w dalszej pracy dla naszego wspólnego dobra i bezpieczeństwa. Jednocześnie dziękujemy za wszelką pracę dla kościoła i naszej wspólnoty parafialnej. Dziś o godz. 11.00 Msza św. szczególnie w intencji strażaków z naszej parafii oraz ich Rodzin
  w czwartek – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  w piątek – święto świętych męczenników Filipa i Jakuba
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • Schola oraz Liturgiczna Służba Ołtarza pragną zaprosić wszystkich parafian na krótkie przedstawienie pt. „Niby nic” oraz adorację Najświętszego Sakramentu. Wydarzenie odbędzie się dziś po Mszy świętej wieczornej, ok. godz. 18.00. Do udziału pragniemy zachęcić szczególnie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 • W poniedziałek, wtorek i środę podczas nabożeństwa majowego obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące.
 • W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej i Majówce zapraszamy na próbę kandydatów do bierzmowania.
 • We wtorek 3 maja będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci Najświętszej Maryi Panny. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi ks. bp Damian Muskus. Podczas Sumy odpustowej młodzież z naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja. Wszystkich Parafian i Gości serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystościach.
 • W środę, czwartek i piątek po Mszy świętej wieczornej i Majówce zapraszamy na próby dzieci przed I Komunią Świętą.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, wyjazd do chorych od godz. 9.00. Prosimy zgłaszać chorych w zakrystii. Spowiedź przed pierwszym piątkiem, a szczególnie dla dzieci z klas IV obchodzących rocznicę I Komunii Świętej, w czwartek od godz. 16.30 i w piątek od godz. 16.00.
 • W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Na poranną Mszę św. zapraszamy Róże Różańcowe. Po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 uroczysta Msza święta podczas której dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Zbiórka przed kościołem o godz. 10.40. Spowiedź dla dzieci i ich Rodziców w sobotę od godz. 9.00.
 • Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w codziennych Nabożeństwach Majowych po Mszy św. wieczornej.
 • Zbliża się uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej. Przygotowujemy się do niej, przeżywając nowennę ku Jego czci odprawianą w królewskiej katedrze na Wawelu. Kulminacyjnym punktem uroczystości będzie tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę w niedzielę 8 maja o godz. 9.00. Niech udział w procesji ku czci Św. Stanisława będzie świadectwem dojrzałej wiary i wdzięczności wobec Boga, który jest bogaty w Miłosierdzie.
 • Proszono nas o ogłoszenie:Firma Taurus prowadząca bar na MOP-ie w Podłężu poszukuje do pracy gospodarza terenu oraz młodzieży na czas wakacji, która chciałaby podjąć zatrudnienie. Szczegółowe informacje w kancelarii lub w Barze Taurus.