Ogłoszenia parafialne, 01.01.2017 r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI, 01.01.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 45. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł.W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w czwartek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 46., Krystyna Rakoczy, Podłęże, Rudzica, od p. Cubanów do p. Korniów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła
  w piątek – Uroczystość Objawienia Pańskiego
 • Dziś Nowy Rok oraz pierwsza niedziela miesiąca. Na zakończenie każdej Mszy św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu oraz w celu uproszenia Bożej mocy na cały rok odśpiewamy hymn O Stworzycielu Duchu przyjdź, za który można uzyskać odpust zupełny. Dziś przypada Światowy Dzień Pokoju. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się”.
 • Spowiedź przed pierwszym piątkiem w czwartek od godz. 16.30. Wyjazd do chorych również w czwartek od godz. 9.00. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 • W pierwszy piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświecimy kredę, kadzidło i mirrę. Na Mszy świętej o godz. 9.00 ks. Jan Nowak wprowadzi do naszego kościoła relikwie bł. Władysława Bukowińskiego. Składka z Uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na misje.
 • 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli przed każdą Mszą św.  młodzież działająca w naszej parafii będzie rozprowadzać małe zestawy zawierające kredę, węgielek oraz kadzidło.
 • Z racji piątkowej uroczystości Trzech Króli udzielona zostaje dyspensa od powstrzymania się od pokarmów mięsnych i zachowania dnia pokuty.
 • W pierwszą sobotę miesiąca, na Mszę św. poranną zapraszamy Róże Różańcowe, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych oraz wspólne łamanie się opłatkiem w kościele.
 • W przyszłą niedzielę 8 stycznia po Mszy św. wieczornej zapraszamy Radę Parafialną i Radę ds. Modernizacji kościoła na spotkanie opłatkowe na plebanii.