Ogłoszenia duszpasterskie XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 listopada 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 7 listopada 2021 r.

1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. Miejmy odwagę zawsze stawać po stronie prawdy i uczciwości. Bóg wspiera tych, którzy są Mu wierni.
2. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zamiast kazania Adoracja Najświętszego Sakramentu.
3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 60 za sprzątanie i ofiarę w wysokości 190 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 1; P. Danuta Pająk, Podłęże, za kościołem od P. Szymańskich do P. Trojanów
4. Radzie Parafialnej oraz wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne Bóg zapłać za kwestę w czasie dnia Wszystkich Świętych. Zebraliśmy 5830 zł i 70 gr. Pieniądze zostały wpłacone na konto parafialne.
5. Od przyszłej niedzieli będzie można zamawiać intencję mszalne na rok 2022.
6. Zgodnie z prośbą ks. abp Marka Jędraszewskiego codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną odbywa się Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z odmówieniem jednej dziesiątki Różańca. W środę Adoracja będzie po wieczornej Mszy świętej połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszam.
7. Do dnia 19 listopada 2021 roku Burmistrz Miasta i gminy Niepołomice ogłosił nabór wniosków do programu STOP SMOG. Jest on kierowany do osób które posiadają stary nieefektywny kocioł węglowy, a jednocześnie nie mają możliwości wymiany we własnym zakresie oraz mają trudności z samodzielnym wnioskowaniem o środki finansowe. Wszelką pomoc można uzyskać w Biurze Operatora Projektu „ STOP SMOG Niepołomice’ ul. Grunwaldzka 11, pokój 13 i pokój 107.
KALENDARZ LITURGICZNY:
 wtorek – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
 środa – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
 czwartek – św. Marcina. Jest dzień w którym obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości. O godz. 10.00 w kościele Msza święta za Ojczyznę
 piątek – św. Jozafata, biskupa i męczennika
 sobota – Wspomnienie pierwszych męczenników Polskich. Św. Benedykta, Jana, Mateusz, Izaaka i Krystyna.
8. Życzenia obfitości Bożej łaski i opieki Matki Bożej przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.