OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 31 Października 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA, 31 Października 2021 r.

1. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 59 za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w wysokości 100 zł na utrzymanie i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 60; P. Paweł i Dominika Klimczak; Zakrzowiec – nowe bloki
2. W poniedziałek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00, o godz. 14.00 procesja na cmentarzu w czasie której będziemy odmawiać różaniec z wypominkami jednorazowymi. Po procesji Msza święta. O godz. 17.00 Msza św. w kościele.
3. W Uroczystość Wszystkich Świętych od godz. 8.00 do godz. 14.00 przedstawiciele Rady Parafialnej będą kwestować na cmentarzu na rzecz utrzymania cmentarza z przeznaczeniem na późniejszy wywóz odpadów tj. wypalonych zniczy, donic kwiatowych i innych pozostałości. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
4. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Modlimy się za tych wszystkich wierzących, którzy w czyśćcu oczekują wybawienia i potrzebują naszej pomocy. Msze św. sprawować będziemy o godz. 7 00 , 9 00 o 15 00 na cmentarzu i o 17.00 w kościele. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.
5. Jak co roku 2 listopada po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.00 odbędzie się różaniec na cmentarzu prowadzony przez dzieci i młodzież z naszej parafii. W czasie nabożeństwa będziemy wspominać naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w czasie Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od 16.30. Do chorych pójdziemy w piątek od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii.
7. Zapraszam uczniów kl. VI, VII i VIII na Mszę z kazaniem o godz. 17.00 w pierwszy piątek miesiąca w ramach przygotowania do bierzmowania.
8. W pierwszą sobotę miesiąca na poranną Mszę św. zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.
9. W każdą sobotę miesiąca zaczynając od soboty 6 listopada na cmentarzu o godz. 9.30 czytamy wypominki cmentarne, a o godz. 10.00 będzie odprawiana Msza św. za dusze wypominane w wypominkach
cmentarnych.
10. Zgodnie z prośbą ks. abp Marka Jędraszewskiego codziennie od 1 listopada pół godziny przed każdą Mszą świętą wieczorną odbywać się będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z odmówieniem jednej dziesiątki Różańca. Zapraszamy
11. Nowe wypominki roczne będą odczytywane od niedzieli 7 listopada. Bóg zapłać za składane ofiary.
12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 6.11.2021 roku wyjazd do Krakowa na film „FATIMA”. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń
KALENDARZ LITURGICZNY:
czwartek – św. Karola Boromeusza. Dzień imienin Karola Wojtyły – św. Jana Pawła II
13. Życzenia obfitości Bożej łaski, opieki Matki Bożej i naszych patronów przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.