Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 października 2021 r.

1. Przeżywamy XXI Dzień Papieski – nasze dziękczynienie za osobę, pontyfikat i przykład świętości Jana Pawła II oraz okazję do wsparcia fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Młodzież przed kościołem będzie zbierać ofiary do puszek.
2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 56 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 500 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 57; P. Bogumiła Juszczyk. Zakrzowiec, od P. Kluzków do P. Kasprzyków
3. Dziękuje Wszystkim Różom Różańcowym za przygotowanie ołtarzy, kwiaty oraz chórowi Totus Tuus i wszystkim tym którzy uczestniczyli w procesji różańcowej.
4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kościół niemal od zarania swych dziejów otacza modlitewną troską zmarłych. Jedną z form są wypominki. W naszej parafii
wypominki jednorazowe i roczne można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”.
5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.
6. Za tydzień w niedzielę 17 października o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa w związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. Prałat Stanisław Mika – Dziekan naszego dekanatu. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w uroczystościach: służbę liturgiczną, scholę, dzieci i młodzież, chór Totus Tuus, Panów do niesienia baldachimu oraz Panie do niesienia feretronów, a Straż Pożarną prosimy o zadbanie o porządek. Okazja do spowiedzi w sobotę od godz. 16.00.
7. Chłopców od klasy IV, którzy pragną zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę na godz. 11.00.
8. Zapraszamy pielgrzymów i sympatyków Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na spotkanie popielgrzymkowe w sobotę 16 października do parafii MB Różańcowej w Jazach. Spotkanie rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00
9. Rada Parafialna zbiera dziś dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.
10. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitarnej zaprasza w piątek 15 X 2021 roku do Sanktuarium Miłosierdzia w Krakowie na diecezjalne obchody Dnia Dziecka Utraconego. Jest to dzień kiedy otaczamy modlitwą Rodziców, którzy utracili swoje dziecko przed narodzinami
KALENDARZ LITURGICZNY:
– w środę – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916),
– w piątek – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i doktor Kościoła,
– w sobotę – św. Jadwiga Śląska. Jest to również dzień w którym przeżywamy 43 rocznicę wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyłę na stolicę Piotrową. Dziękujmy Bogu za dar Wielkiego Polaka i Papieża.

11. Życzenia obfitości Bożej łaski i opieki Matki Bożej przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.