Ogłoszenia duszpasterskie XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 3 października 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 3 października 2021 r.

1. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie.

2. Każdego dnia zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30
w poniedziałek – Róże Różańcowe
we wtorek – Parafialne Koło Caritas
w środę – Stowarzyszenie Rodzin Katolickich
w czwartek – Dzieci
w piątek – Kandydaci do bierzmowania
w sobotę – Młodzież
w niedzielę – odmówimy wspólnie
3. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. uklękniemy w Adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz. 16.00 uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją do pięciu ołtarzy. Po procesji Msza św.
wieczorna bez Adoracji. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
4. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 55 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 280 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 56; P. Wiesława
Maciejasz, Zakrzowiec ul. Stawowa od P. Flaków do P. Piotrowskich.
5. Otoczmy szczególną modlitwą dzieci pierwszokomunijne, którym dziś na Mszy Świętej o godz. 11.00 wręczymy ich pierwsze pobłogosławione różańce.
6. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje Pielgrzymkę do Zakopanego w dniu 16.10.2021. Bliższe szczegóły na tablicy ogłoszeń
7. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim za składane ofiary i modlitwę.

8. Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza dzieci ze szkoły podstawowej na spotkanie autorskie 7.10 na godz. 18.00 do Laboratorium Aktywności Społecznej z P. Przemysławem Hytrosiem
ze Staniątek. Spotkanie połączone jest z promocją książki „ Pieśni zaginionego Kontynentu” Szczegóły na plakatach i w internecie.

KALENDARZ LITURGICZNY:
poniedziałek – wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu. Pamiętajmy w modlitwie o Papieżu Franciszku
wtorek – wspomnienie św. Siostry Faustyny Kowalskiej
czwartek – wspomnienie NMP Różańcowej;
sobota – święto bł. Wincentego Kadłubka, patrona naszej Archidiecezji.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.