Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 26 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie, XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 26 września 2021 r.

1. Młodzież jest nadzieją Kościoła – te słowa nieustannie powtarzał św. Jan Paweł II od początku swojego pontyfikatu, wciąż szukając dróg dotarcia z przesłaniem Ewangelii do młodych serc. Pragnąc wesprzeć młodych ludzi w odkrywaniu w swoim życiu Bożego działania, 26 września po raz pierwszy obchodzimy w naszej archidiecezji Dzień Modlitwy za Młodzież. Otoczmy modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca. Niech włączenie modlitw za młodych w parafialną liturgię i zaangażowanie w nią wspólnot młodzieżowych pobudzi całe parafie do gorliwej modlitwy za młodzież.
2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 54 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 530 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 55. P. Danuta Buczek; Zakrzowiec od P. Krystianów do P. Szefer.
3. W czwartek okazja do spowiedzi od godz. 16 30 . W pierwszy piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9 00 . Zapisy w zakrystii i kancelarii. W pierwszy piątek spowiedź od godz. 16 00 .
4. W pierwszą sobotę – Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu NMP o godz. 7 00 oraz zmianka tajemnic różańca.
5. W pierwszy piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy uczniów klas VI, VII i VIII, którzy pragną rozpocząć swoje przygotowanie do bierzmowania. Uczniów klas VIII zapraszam z rodzicami. Po Mszy
św. spotkanie w kościele.
6. W niedzielę 3.10 na Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie różańców dla dzieci z klas III. O godz. 16.00 procesja różańcowa do pięciu ołtarzy. Zapraszamy
7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka na utrzymanie kościoła.
KALANDARZ LITURGICZNY:
poniedziałek – wspomnienie Św. Wincentego a Paulo ;
wtorek – wspomnienie Św. Wacława męczennika;
środa – święto ŚŚ Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji;
sobota –wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
5. Życzenia obfitości Bożej łaski oraz opieki Matki Bożej Królowej Polski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.