Ogłoszenia duszpasterskie XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 września 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 września 2021 r.

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa.
2. W niedzielę 26 września br. obchodzić będziemy Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy do objęcia swoją modlitwą młodych naszej parafii i Archidiecezji oraz pracujących z nimi duszpasterzy.
3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 53 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 160 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 54; P. Katarzyna Bobek; Zakrzowiec, od P. Pilchów do P. Czaplaków.

4. W ubiegłą niedzielę Rada Parafialna zbierała dobrowolne ofiary na remonty. Zebraliśmy 8310 zł Kwota została wpłacona na konto remontowe. Składam Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.
5. Dziękuje P. Andrzejowi Zającowi, P Bogdanowi Branickiemu oraz Pani Janinie Widła z Firmy DREWEX za pomoc w odnowieniu naszych gablot.
6. Dziękuje mieszkańcom Zakrzowca za przygotowanie uroczystości dożynkowych, które odbyły się w naszej wspólnocie parafialnej w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać
7. Dziś po Mszy św. o godz. 11 00 spotkanie dla rodziców dzieci z klas trzecich, rozpoczynających przygotowania do pierwszej spowiedzi i Komunii Świętej.

8. Starosta Wielicki informuje że w dniach od 18.10.2021 do 8.11.2021 zostanie wyłożony do publicznego wglądu projekt operatu opisowo-kartograficznego z modernizacji ewidencji gruntów i budynków,
obejmującego wszystkie obręby jednostki ewidencyjnej Niepołomice – obszar wiejski. Więcej informacji w gablocie.
KALENDARZ LITURGICZNY:

Poniedziałek – wspomnienie pierwszych męczenników koreańskich św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
środa – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej – dziewicy, współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek;
czwartek – wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny;

7. Życzenia obfitości Bożej łaski i opieki Matki Bożej Królowej Polski przekazujemy solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.