Ogłoszenia duszpasterskie na XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 15 sierpnia 2021 r.

 Ogłoszenia duszpasterskie, XX NIEDZIELA ZWYKŁA 15 sierpnia 2021 r.

1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej.

2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 48 za sprzątanie oraz złożoną ofiarę w wysokości 460 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 49. Krystyna Leśniak Zakrzów, Turówka

3. W gablocie są wywieszone intencje pogrzebowe, które ks. Prałat Tomasz Boroń będzie odprawiał poza parafią.

4. Stowarzyszenie Rodzin katolickich organizuje w sobotę 21 sierpnia pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej. Informacje w gablocie

5. Za tydzień w niedzielę przed kościołem odbędzie się kwesta na rzecz chorej Oliwi Czaplak

6. Biblioteka Publiczna w Niepołomicach zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Świętek połączone z promocją jej najnowszej książki pt. „Niepołomice. Zniewoleni”. Edyta Świętek jest mieszkanką Podłęża, autorką ponad 30 powieści. Na spotkanie zapraszamy 19 sierpnia (czwartek) godz. 18:00 do Laboratorium Aktywności Społecznej (przyziemie Biblioteki) ul. Bocheńska 26. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej Biblioteki.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • Poniedziałek  – wspomnienie św. Stefana, króla węgierskiego;

  • Wtorek – święto św. Jacka, kapłana, dominikanina, patrona naszej Archidiecezji

  • Piątek – św. Bernarda, opata cystersów w Clairvaux i doktora Kościoła,

  • Sobota – wspomnienie Piusa X, papieża

7. Życzenia obfitości Bożej łaski dla wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia. Szczególnie Panu kościelnemu Stefanowi Spytkowi oraz Panom szafarzom Jackowi Żakowi i Jackowi Ślusarkowi.